ЗА ОБРАБОТКА НА ТЕЧНИ ГОРИВА: GE USM-FUEL (МТS)
След като премине течно гориво /бензин, дизел, мазут или друго/ през устройството GE USM-FUEL или с другата ни марка МТS, имаме де-клъстеризиране. В следствие повърхностното напрежение на течността става много близко до физически минималното за даденото вещество при дадената температура. Така се образуват много по-фини капчици при диспергиране на горивото при впръскването му под налягане в цилиндъра на двигателя, имаме по-пълно изгаряне, по малко димност и твърди частици, повишава КПД на двигателя и води до икономия на гориво.
Другото следствие е понижаване на вискозитета. Когато течността е деклъстеризирана до молекулярно ниво, значително се намалява вътрешното и повърхностното и триене, т.е. намалява се съпротивлението при триене – вискозитета се понижава до минималния за конкретната течност.
Тези две основни въздействия върху течните горива, правят устройствата GE USM-FUEL (МТS) желани за приложение при двигатели с вътрешно горене, особенно при големи и мощни, като корабни двигатели, например; при котли с форсунки на дизел или мазут, при дизел агрегати и др. Другото им ефикасно приложение е при горивопроводи и нефтопроводи. Поради понижаване на вискозитета, горивата ще се транспортират на по-големи разстояния с по-малко мощност и по-малко но брой междинни нагнетители помпи.
1. Устройство МТS за корабни двигатели. Това устройство бе разработено специално за корабен двигател. MTS-01 са единствените устройства, предназначени за обработка на мазут. При преминаване на мазута през MTS-01 се наблюдава значителен спад на вискозитета на мазута. MTS-01 са тествани в реални условия и работят на кораб. В следствие на спада на вискозитета температурата на подгряване на мазута бе свалена от 130 ̊ С на 90 ̊ С, което прави MTS-01 ефективени при работа на корабни котли, особено при гранични режими на работа.
Особено ефективни биха били при работа на танкери.
Ефекта при тях се изразява в три основни икономически и екологични ползи:
1. Икономия на гориво от 5-15 % в зависимост от режима на работа на котела;
2. Подобряване работата на машините, които в наши дни работят на гранично ниски обороти.
3. Еко ефект в следствие намаляването на изхвърлените в атмосферата на азотни окиси, сажди и СО от 10% до 50%.
4. Намаляване броя на моточистките, което е съществена икономия за всеки корабособственик.